1. en
zarządzanie nieruchomościami
Po czym poznać dobrego pośrednika nieruchomości?
02 kwietnia 2021

Po czym poznać dobrego pośrednika nieruchomości?

Jakie cechy charakteru oraz kompetencje zawodowe powinien posiadać pośrednik nieruchomości? Przedstawiamy listę najbardziej pożądanych i wyjaśniamy, dlaczego są tak ważne w tej branży.

 

Dobry pośrednik nieruchomości, czyli jaki?

Pośrednik nieruchomości powinien być osobą o wszechstronnej wiedzy w zakresie prawa mieszkaniowego i budowlanego. Regulacje stale
się zmieniają i pojawiają nowelizacje - warto trzymać rękę na pulsie i orientować się w tym, co się zmieniło i w jaki sposób (na korzyść właścicieli mieszkań, czy może najemców?).

 

Lata doświadczenia w branży pośrednictwa nieruchomości to kolejny atut, którego warto szukać u pracowników trudniących się tym zawodem. Teoria to jedno, ale by być kompetentnym pracownikiem, warto posiadać także wiedzę praktyczną - a tę zdobywa się tylko w pracy.

 

Pośrednik nieruchomości powinien także oferować kompleksowe usługi, które nie ograniczają się wyłącznie do pośrednictwa w zakupie.
Warto szukać pośrednika lub biura pośrednictwa nieruchomości, którzy w portfolio swoich usług mają sprzedaż oraz wynajem nieruchomości różnego rodzaju (prywatnych i komercyjnych). Niektóre biura - np. TDB Nieruchomości - oferuje także windykację należności od najemców, obsługę podatkową wynajmu oraz profesjonalne przygotowanie mieszkania na wynajem. Świadczymy także usługi zarządzania i administrowania wspólnotami mieszkaniowymi, a także pomoc w wynajmie krótkoterminowym.

 

Kolejna, pożądana u pośrednika nieruchomości cecha, to znajomość lokalnego rynku. Specjaliści w TDB Nieruchomości doskonale orientują
się w rynku mieszkań na sprzedaż lub wynajem w stolicy Małopolski. Wiemy, jak zmieniały się tutaj ceny oraz przepisy, które dzielnice rozwinęły najmocniej swoją ofertę mieszkaniową lub po prostu stały się modne. To wszystko sprawia, że rynek nieruchomości w Krakowie nie ma przed nami żadnych tajemnic. Ponadto sami prowadzimy najem krótkoterminowy, dzięki temu mamy praktyczną wiedzę, jak prowadzić aparthotel,
z jakimi problemami i przeszkodami można się tam spotkać i jak zoptymalizować niektóre procesy (np. odbiór kluczy).

 

Pośrednik nieruchomości powinien mieć rozwinięte cechy charakteru, takie jak empatia, komunikatywność, rzetelność, sumienność, ponadto także przydatne w tej branży przymioty to cierpliwość, wytrwałość i odpowiedzialność.

 

Ostatni, ważny aspekt - pośrednik powinien działać w sposób etyczny, ale także nieszablonowy. Każdy klient ma odrobinę inne potrzeby,dlatego warto przygotować dla niego spersonalizowaną ofertę. Dobry pośrednik nieruchomości - z punktu widzenia osoby, która skorzysta z jego
usług - zarabia tylko wtedy, kiedy zarabia właściciel mieszkania. Z naszymi klientami rozliczamy się w oparciu o prowizję, liczoną od czynszu
za wynajem, potrącaną z comiesięcznych opłat od najemcy.

 

Pomoc pośrednika nieruchomości dla mieszkańców Krakowa.

Wśród biur pośrednictwa nieruchomości w Krakowie nasza oferta wyróżnia się szerokim spektrum usług i zespołem specjalistów różnych dziedzin, takich jak księgowy czy radca prawny. Współpracujemy także z całym sztabem pracowników technicznych, którzy szybko reagują
na bieżące usterki i awarie. Klient, który powierzy nam w swoje ręce mieszkanie na wynajem, może o dowolnej porze dnia zalogować się do nowoczesnego panelu, w którym znajdzie wszystkie informacje o aktualnych płatnościach, rozliczeniach itp. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby z Krakowa lub najbliższych okolic, które potrzebują pomocy w zarządzaniu mieszkaniami na wynajem lub też pośrednictwa przy sprzedaży, kupnie czy wynajmie.

 

WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW

W zakres usług TDB Nieruchomości wchodzi: kompleksowe zarządzanie i administrowanie nieruchomościami oraz wspólnotami mieszkaniowymi, zarządzanie mieszkaniami na wynajem oraz pośrednictwo w kupnie, sprzedaży i wynajmie nieruchomości, a także windykacja należności od nierzetelnych najemców, obsługa podatkowa wynajmu oraz profesjonalne przygotowanie mieszkania do wynajmu.

W zakres usług TDB Nieruchomości wchodzi: kompleksowe zarządzanie i administrowanie nieruchomościami oraz wspólnotami mieszkaniowymi, zarządzanie mieszkaniami na wynajem oraz pośrednictwo w kupnie, sprzedaży i wynajmie nieruchomości, a także windykacja należności od nierzetelnych najemców, obsługa podatkowa wynajmu oraz profesjonalne przygotowanie mieszkania do wynajmu.

TDB Nieruchomości Sp. z o. o.

 

ul. Bydgoska 6

30-056 Kraków

Polska

 

NIP: 677 245 29 81

REGON: 386031027

Zarządzanie nieruchomościami

Copyright 2020 | © TDB Nieruchomości | All rights reserved